Alarm pro seniory

Provádíme instalace a servis elektronických zabezpečovacích systémů

Alarm Peza, tel : 602 839 453

ALARM PRO SENIORY A DĚTI- bezdrátové tlačítko na ruku nebo na krk

Umožňuje na dálku aktivovat tísňový poplach, případně ovládat spotřebiče. Je určeno zejména pro přivolání pomoci zprávou SMS a zavoláním až na 300 tel. čísel, (může aktivovat sirénu, nebo jiné zařízení popř.hlídací agenturu PCO. Tlačítko komunikuje bezdrátovým protokolem a je napájeno z baterie s výdrží 3 roky. Lze použít  jako alarm pro seniory. Na jednu ústřednu lze připojit až 300 tísňových tlačítek.

Tlačítko lze nosit na ruce podobně jako hodinky, nebo lze nosit jako přívěsek pověšený na krku. Tlačítko je vodotěsné.

Bezpečnost práce – systémy pro ochranu osamělých pracovníků, nebezpečné prostředí a třísměnné provozy.
V mnoha různých zaměstnaných hrozí pracovníkům nebezpečí ohrožení života, či zdraví. Ať už z důvodu napadení, zranění, nebo prostě proto, že pracují sami a v případě, že se jim něco stane, budou nalezeni až po mnoha hodinách.
Zaměstnavatel je povinen vytvořit svým zaměstnancům takové pracovní podmínky, aby rizika pracovních úrazů byla minimalizována a v případě nehody byla poskytnuta rychlá a účinná pomoc.

Hlídání příchodu dítěte domů

U systému EZS může být povolena  funkce “příchod dítěte domů”. Tato funkce automaticky odešle textovou zprávu SMS na váš mobilní telefon (či jiné číslo, které jste nastavili) v okamžiku, kdy se vaše dítě vrátí domů a vypne bezpečnostní systém. Tak budete mít vždy jistotu, že se vaše dítě v pořádku vrátilo domů. Po odjištění si dítě může jedním tlačítkem zapnout obvodovou ochranu objektu a pohybovat se v zabezpečeném prostoru. Narušením vybraných míst se spustí poplach a odešle SMS, zavolá na nastavená telefonní čísla, nebo přivolá zásohovou jednotku PCO.

Social alarm –  Detekce pádu prostřednictvím sledování aktivity

Je-li je funkce social alarm u zabezpečovacího systému zapnuta, jsousledovány v odjištěném stavu signály od detektorů zabezpečovacího systému. Pokud není detekována žádná aktivace detektoru (žádný pohyb v objektu) po dobu delší než 1-48 hodin, je spuštěn tísňový poplach od ústředny a zaslány varovné SMS na nastavená telefonní čísla.

Funkci lze využít i jako upozornění na opomenuté zajištění systému, nebo alarm pro seniory..                      

 

Bezdrátové nástěnné tlačítko     
Stisknutím tlačítka můžete  vyhlásit tichý, nebo hlasitý tísňový,  poplach. Při připojení zabezpečovacího systému na pult centralizované ochrany  je okamžitě vyslána zásahová skupina, která Váš dům nebo byt zkontroluje a zajistí případného narušitele. Zvolíte-li službu PCO Střežení nebo Střežení Plus,může být zásahová skupina vybavena speciálně pro tento typ poplachu klíčem od domu nebo bytu, Vaše ochrana je tedy vždy bez problému zajištěna. V případě, že pocit tísně nebo ohrožení zažíváte častěji, můžete si nechat k zabezpečovacímu systému instalovat přenosné panik tlačítko, které se pohodlně vejde do kapsy a navíc jej můžete použít i pro ovládání celého systému. Přenosným tlačítkem můžete přivolat pomoc i v případě náhlé zdravotní indispozice apod. Lze použít i jako alarm pro seniory.

Monitor dechu kojence – syndrom náhlého úmrtí kojence

Jak uvádí odborná literatura, v prvních šesti měsících života umírá na tak zvaný “syndrom náhlého úmrtí” více kojenců než na všechny ostatní onemocnění a nehody dohromady. Příčiny tohoto jevu nejsou zcela vysvětleny. Vše nasvědčuje, že se jinak zdravé dítě zapomene v hlubokém spánku nadechnout. Pokud není včas probuzeno nebo mu není poskytnuta první pomoc, umírá.

   Na toto nebezpečí může upozornit elektronický monitor dechu dítěte. Dříve se tato zařízení užívala pouze ve specializovaných kojeneckých nemocnicích. Díky miniaturizaci a snižování cen elektronických komponentů jsou však dnes tyto monitory dostupné i k péči o dítě v rodinách. Monitor je schopen upozornit nejen na výše zmíněný syndrom, ale také na nebezpečné výpadky dechu způsobené nemocí, ucpáním dechových cest či jinou příčinou.

Zařízení samo nemůže výpadku dechu zabránit, ale může na něj včas upozornit. Nabízí se Vám tak možnost hlídat dítě i ve spánku.

 
 
Montáž a servis po celé ČR
Petr Zámostný
Alarm Peza

tel.: 602 83 94 53